Barbora Pudilová

Lektorka Jógy, fyzioterapeutického cvičení, kurzu Jógy pro začátečníky a kurzu Poporodní Jógy. 

Od dětství jsem hodně sportovala (synchronizované plavání, sportovní aerobic), později i na závodní úrovni. Časté tréninky a tlak na výkon mě nakonec znechutili natolik, že jsem 6 let měla odpor k jakémukoli sportu. Ve 21letech mě bolest zad, z nicnedělání, přivedla k józe. Byla jak balzám pro tělo i duši, neuvěřitelně mě oslovil jógový přístup = NETLAČIT NA SEBE, O NIC PŘEHNANĚ NEUSILOVAT A S RESPEKTEM K TĚLU SE VĚDOMĚ POSOUVAT DÁL.

V průběhu mé jógové cesty ještě párkrát nastaly okamžiky, kdy jsem opět sklouzla k přehnané snaze, touze dostat se do těch oku lahodících, náročných pozic. Nicméně po absolvování certifikovaného lektorského kurzu jsem se začala ubírat úplně jiným směrem. Postupně jsem začala zkoumat co mému tělu a posléze klientkám dělá dobře a mé hodiny byly stále jednodušší a jednodušší, zaměřené na detail a vědomé nastavení těla. Miluji používání jógových pomůcek, které dopomohou ke správnému postavení těla v pozicích a míčků nebo válců pro hloubkovou masáž svalů.

Po dvou těhotenstvích a porodech jsem potřebovala zacelit diastázu a celkově vrátit tělo do stavu jako před těhotenstvím, začala jsem tedy sbírat informace a cviky z oblasti fyzioterapie a přidávat je do svých lekcí. Nyní ve svých hodinách kombinuji klasické jógové ásany s využitím pomůcek, fyzioterapeutické cviky a prvky automasáže a myslím, že jsem konečně našla cestu, které se budu držet dlouho :)

Jóga terapie 

Lekce jógy vhodná pro začátečníky, osoby v rekonvalescenci, ženy po porodu, seniory a celkově všechny, kteří by se rádi zaměřili na detailní a správné nastavení těla v ásanách a trpělivě a postupně se zase vrátili ke svému zdravému a bezbolestnému JÁ.

Hodina probíhá v poklidném tempu s využitím jógových pomůcek (bloky, pásky, míčky), které nám pomohou opět zapojit ty správné svalové skupiny. Naučíme se aktivně - vědomě dýchat, posílíme střed těla, uvolníme klouby a přetěžované svaly a v neposlední řadě zklidníme svou mysl. Postupně a láskyplně budeme odbourávat špatné pohybové stereotypy, abychom se zase mohli těšit ze zdravého těla a klidné mysli...