Jóga

Slovo jóga pochází ze sanskrtu a ve volném překladu znamená sjednocení či spojení.

Jóga se dostala do povědomí většiny lidí západního světa jako "cvičení pozic" (ásan), které naše tělo protáhnou a dostanou do neuvěřitelných poloh. Pokud se ale odpoutáme od samotného cvičení, je jóga mnohem více. Kořeny jógy sahají 5 000 let zpátky (a nejspíš i dále).

První spis však vznikl v prvním tisíciletí našeho letopočtu a jsou to slavné Jógasútry od Mistra Patandžaliho. Popisuje v nich jógu jako Královskou cestu, která sestává z osmi stupňů vedoucích k dosažení ovládnutí těla a zastavení změn mysli. Královská cesta obsahuje nejen ona tělesná cvičení (tedy cvičení pozic - ásan), ale také např. duševní cvičení, dechové techniky a očistu těla a mysli.

Pokud se vydáte k nám do studia MaBalance na svoji první lekci jógy, věřte, že si nebudete dávat nohu za hlavu ani odcházet domů po čtyřech. Naopak! Po celém dni se zklidníte na podložce, ztišíte svou mysl, prohloubíte dech a protáhnete tělo. Zastavíte se a současně budete meditovat v pohybu :-) Naučíme vás soustředit se, ukážeme, jak správně dýchat a postupně třeba vykročíte na svou Královskou cestu. To všechno v příjemném prostředí, kde se o vás postaráme. Vyberte si v rozvrhu lekci, která vás svým popisem osloví a nebo vyzkoušejte postupně všechny:


Vinjása Jóga a Pránájáma


Jóga terapie a Poporodní Jóga

Lektor: Barbora Pudilová

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz, neváhejte se na nás obrátit!