Lenka Dvořáková

Vinjása Jóga a Pránájáma

Přijďte proplout 70 minut na vlně vašeho dechu a na vlně pozdravů slunci (Surya Namaskara A, Surya Namaskara B), které neodmyslitelně patří do lekcí Vinyasa Yoga. Dynamičtější lekce, na kterých se protáhnete, posílíte svoje tělo, sladíte pohyb s dechem a zkoncentrujete svou mysl.

V průběhu každé lekce se opakuje sekvence: pes hlavou dolů, chatturanga dandasana a pes hlavou nahoru (tyto tři ásany tělo energetizují a uvolňují napětí po předchozích sestavách). Žádná lekce ale není stejná, protože Vinyasa nemá přesně daná pravidla.

Naučíte se koncentraci, správné technice pozic, zapojení udžájí dechu a k tomu se ještě (pořádně) zapotíte :-)

Úplný závěr lekce je věnován pránájámě pro dokonalé zklidnění.

Dětská jóga

Na lekcích dětské jógy se děti učí lépe poznat svoje tělo, získávají lepší flexibilitu a koordinaci. Společně cvičíme pozdravy slunci, jógové pozice - ásany, učíme se správnému dýchání a různým dechovým technikám. V neposlední řadě také relaxujeme za doprovodu tibetské mísy, koshi zvonkohry či aromatických olejíčků. Zpíváme mantry a tvoříme.

I děti rády "vypnou", protáhnou se a přijdou na jiné myšlenky Jóga pracuje také s naší myslí. Děti se učí soustředění a uvolnění. Díky tomu se následně lépe vypořádávají s nejrůznějšími nároky světa okolo nich. Na lekcích jógy si vzájemně pomáháme a respektujeme se.

Kurzy dětské jógy vedu již několikátým rokem s odbornou certifikací lektora dětské jógy a snažím se, aby lekce byly pro děti vždy příjemné, pohodové a v přátelském nesoutěživém prostředí ♥